amirsaadatfar.com

درآمد 100 میلیون دلاری نسخه iOS بازی فورت نایت طی 3 ماه

بازی بسیار محبوب فورت‌نایت این بار در پلتفرم iOS خبرساز شده است. بر اساس گزارش کمپانی Sensor Tower، این بازی پس از گذشت ۹۰ روز از عرضه‌ی آن در اپ استور اپل، موفق شده بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.

در پلتفرم iOS، فورت‌نایت از لحاظ زمان رسیدن به این درآمد، در رتبه‌ی دوم قرار دارد. رتبه‌ی اول متعلق به بازی Clash Royale است که فقط طی ۵۱ روز توانست چنین درآمدی را به دست آورد. نکته‌ی جالب‌توجه در مورد این رکوردشکنی این بازی این است که گیمرها در ابتدا برای بهره‌گیری از این بازی نیاز به دعوتنامه داشتند. احتمالا اگر از همان اول این بازی برای عموم کاربران iOS عرضه می‌شد، احتمالا شاهد رکوردشکنی پرسروصداتری می‌بودیم.

amirsaadatfar.com

بزرگ‌ترین رقیب فورت‌نایت، بازی PUBG است. نسخه‌ی iOS این بازی تنها چند روز پس از فورت‌نایت عرضه شد و هنوز موفق به کسب درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری نشده است. در حقیقت، بر اساس این گزارش،PUBG طی ۶۰ روز اول خود، تنها توانسته ۵.۲ میلیون دلار درآمد به دست آورد. در حال حاضر، روز به روز از محبوبیت و طرفداران PUBG کاسته می‌شود ولی در عین حال محبوبیت فورت‌نایت همچنان رو به افزایش است.

 

Source: Phone Arena

amirsaadatfar.com

20 ترفند جدید برای مدیریت فایل و پوشه در ویندوز

احتمالا همه‌ی ما بدون که اینه متوجه باشیم بخش زیادی از وقت‌مان را صرف کپی کردن، انتقال، تغییر نام، منظم و مرتب کردن فایل‌ها و پوشه‌های ویندوز می‌کنیم. به همین خاطر اگر بتوانیم این کارها را سریع‌تر و هوشمندانه‌تر انجام دهیم، می‌توانیم تا حد زیادی در وقت خود صرفه‌جویی کنیم. در ادامه به ۲۰ ترفند جذاب برای مدیریت فایل و پوشه در ویندوز می‌پردازیم.

 

1- انتخاب معکوس

اگر از بین ۳۰ فایل یا فولدر می‌خواهید ۲۹ تا را حذف کنید، لازم نیست که ۲۹ مورد را انتخاب کنید. برای چنین کاری می‌توانید از قابلیت Invert selection بهره ببرید. این یعنی فقط کافی است یک یا چند فایلی را که می‌خواهید آن‌ها را نگه دارید، انتخاب کنید، سپس در تب Home بر گزینه‌ی Invert selection کلیک کنید. با این کار، تمام فایل‌هایی که انتخاب نشده بودند، انتخاب می‌شوند و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را پاک کنید.

 

2- تغییر نام گروهی فایل ها

amirsaadatfar.com

برای این که به‌صورت گروهی نام فایل‌ها را تغییر دهید، ابتدا فایل‌های موردنظر خود را انتخاب کنید (از طریق Shift+click یا Ctrl+click) و بعد از راست‌کلیک بر یکی از فایل‌ها، بر گزینه‌ی Rename کلیک کنید. بعد از تایپ نام موردنظر، اسامی فایل‌ها تغییر می‌یابد و در انتهای آن‌ها هم یک عدد گذاشته می‌شود.

 

3- پاک کردن همیشگی فایل

اگر می‌خواهید فایل‌ها بدون انتقال به سطل زباله به طور کامل پاک شوند، برای این کار می‌توانید بعد از انتخاب فایل‌های موردنظر، ابتدا کلید Shift و سپس Delete را فشار دهید. بعد از این کار یک پیغام به نمایش درمی‌آید که از شما خواسته می‌شود فرایند حذف را تایید کنید.

 

4- باز کردن فایل ها با برنامه های مناسب

amirsaadatfar.com

گاهی اوقات، برخی از فایل‌ها از طریق برنامه‌های نه‌چندان مناسبی اجرا می‌شوند. برای تغییر این وضعیت، بر فایل راست‌کلیک کنید و بعد از انتخاب Open With، بر Choose another app کلیک کنید و در نهایت برنامه‌ی موردنظر خود را انتخاب کنید. در ضمن فعال کردن گزینه Always use this app در پایین این بخش را فراموش نکنید.

 

5- بزرگ و کوچک کردن آیکون فایل ها

برای این کار می‌توانید به تب View مراجعه کنید. علاوه بر این کار، با نگه داشتن کلید Ctrl و حرکت اسکرول ماوس، می‌توانید آیکن فایل‌ها و پوشه‌ها را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کنید.

 

6- تغییر آدرس پیش‌فرض File Explorer

amirsaadatfar.com

به‌صورت پیش‌فرض، با کلیک بر آیکن File Explorer در منوی استارت، روانه‌ی بخش Quick access می‌شوید. اگر می‌خواهید به جای این کار، درایوهای سیستم نمایش داده شود، در بخش Folder Options باید گزینه‌ی مربوط به Open File Explorer to را به This PC تغییر دهید.

 

7- نمایش جزئیات بیشتر

در File Explorer برای نمایش بخش پیش‌نمایش فایل‌ها و پوشه‌ها، کافی است کلیدهای Alt و P را نگه دارید. اگر هم می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فایل موردنظر مانند اندازه‌ی عکس‌ها را ببینید، کلیدهای Shift+Alt+P را فشار دهید

 

8- اعمال تنظیمات نمایش آیکون ها بر تمام پوشه ها

amirsaadatfar.com

اگر ظاهر فایل‌های موجود در یک پوشه را به نحو خاصی تنظیم کرده‌اید-مثلا یک اندازه‌ی خاص برای آیکون‌ها-می‌توانید این تنظیمات را بر دیگر پوشه‌ها هم اعمال کنید. برای این کار، در File Explorer بر تب View کلیک کنید و بعد از انتخاب Options و سپس تب View، بر گزینه‌ی Apply to Folders کلیک کنید.

 

9- مرتب کردن پنجره ها

اگر در محیط ویندوز تعداد زیادی پنجره باز باشد، مرتب کردن آن‌ها می‌تواند به کار زمان‌بری بدل شود. برای ساده‌تر کردن این فرایند، می‌توانید بر تسکبار راست‌کلیک کنید و یکی از گزینه‌های Show windows stacked یا Show windows side by side را انتخاب کنید.

 

10- ویزایش متادیتا

amirsaadatfar.com

همانطور که گفتیم، برای نمایش بخش مربوط به متادیتا می‌توانید کلیدهای Shift+Alt+P را فشار دهید. در ضمن ویرایش بخش‌های زیادی از متادیتا هم امکان‌پذیر است.برای این کار کافی است بر اطلاعات قابل ویرایش کلیک کنید.

 

11- یادگیری میانبرها

یادگیری میان‌برهای مربوط به File Explorer می‌تواند تا حد زیادی در صرفه‌جویی در وقت تأثیرگذار باشد. از بین میان‌برها می‌توانیم به Ctrl+N برای باز کردن پنجره جدید، Ctrl+W برای بستن پنجره فعلی و Ctrl+F برای رفتن به بخش جستجو اشاره کنیم.

 

12- پاک کردن ردپا

amirsaadatfar.com

همانند محیط وب، در ویندوز هم وقتی به گشت‌وگذار در File Explorer می‌پردازید، بخشی از ردپای شما ثبت می‌شود. برای حذف آن، با کلیک بر تب View، روانه‌ی بخش Options شوید و در تب General در قسمت Privacy بر دکمه‌ی Clear کلیک کنید.

 

13- آسان تر کردن فرایند کپی و انتقال فایل ها

برای انتقال یا کپی از یک فایل، نیازی به باز کردن پنجره‌ی مقصد ندارید. مثلا برای انتقال فایل به پوشه‌های بالاتر، می‌توانید فایل موردنظر را بگیرید و با کشیدن آن به نوار آدرس در بخش فوقانی، آن را بر نام یکی از پوشه‌های بالاتر رها کنید. همین کار را می‌توانید برای پوشه‌هایی که آیکون آن‌ها در قسمت چپ File Explorer قرار دارد، تکرار کنید. در ضمن توصیه می‌کنیم که در حین انجام این کار، کلید Ctrl را نگه دارید تا به جای انتقال، فایل مذکور کپی شود.

 

14- ایجاد پوشه های فشرده

amirsaadatfar.com

بدون اینکه نیازی به استفاده از نرم‌افزارهای جداگانه داشته باشید، در ویندوز به‌راحتی می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌های موردنظر خود را به‌صورت یک پوشه فشرده‌شده ذخیره کنید. برای این کار ابتدا موارد موردنظر خود را انتخاب کنید، بعد از راست‌کلیک بر یکی از آن‌ها و انتخاب Send to، بر Compressed (zipped) folder کلیک کنید.

 

15- یافتن پوشه های بیشتر

اگر در پوشه‌ی خاصی قرار دارید و می‌خواهید تمام پوشه‌های بالاتر آن را ببینید، می‌توانید کلیدهای Ctrl+Shift+E را بفشارید تا در قسمت چپ، آیکون این پوشه‌ها به نمایش دربیایند.

 

16- ایجاد فایل های جدید

amirsaadatfar.com

در ویندوز برای ایجاد بسیاری از فایل‌ها نیازی به باز کردن نرم‌افزار مربوط به آن‌ها ندارید. برای این کار، در محیط خالی دسکتاپ یا پنجره File Explorer راست‌کلیک کنید و بعد از انتخاب New، فایل موردنظر خود را انتخاب کنید.

 

17- رفتن به عقب و جلو

همانطور که در وب می‌توان به سمت عقب و جلو حرکت کرد، در File Explorer هم چنین موضوعی امکان‌پذیر است. برای این کار می‌توانید بر فلش‌های موجود در بخش فوقانی پوشه‌ها کلیک کنید. در کنار این روش، می‌توانید دکمه‌ی Alt را نگه دارید و بر کلیدهای جهت چپ یا راست ضربه بزنید.

 

18- نمایش متادیتای بیشتر

amirsaadatfar.com

اگر می‌خواهید به متادیتای بیشتری دسترسی داشته باشید، در پوشه‌ی موردنظر بر View و سپس Details کلیک کنید و سپس روانه‌ی بخش Add columns شوید و در نهایت Choose columns را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که چه متادیتایی به نمایش دربیاید.

 

19- مرتب کردن بخش Quick Access

در سمت چپ صفحات File Explorer، بخش Quick Access قرار دارد. برای مرتب کردن آن، می‌توانید بر آن راست‌کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Options را انتخاب کنید. برای اینکه پوشه‌های خاصی همواره در این بخش به نمایش دربیایند، می‌توانید بر آیکون آن راست‌کلیک کنید و در نهایت گزینه‌ی Pin to Quick Access را انتخاب کنید.

 

20- ایجاد میانبر برای پوسه ها یا فایل ها amirsaadatfar.com

اگر می‌خواهید به‌راحتی و در بخش‌های مختلف سیستم به فایل‌ها یا پوشه‌های موردنظر خود دسترسی داشته باشید، می‌توانید میانبر آن‌ها را ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید کلید Alt را فشار دهید و بعد از انتخاب فایل یا پوشه، آن را در بخش دیگری از سیستم رها کنید. یک راه دیگر هم راست‌کلیک بر آن و انتخاب گزینه‌ی Create shortcut است.

 

Source: GizModo ادامه مطالعه

amirsaadatfar.com

اپل حساب ویژه ای بر روی آیفون 6.5 اینچی باز کرده است

طبق اعلام یکی از منابع کره‌ای، اپل نسبت به فروش آیفون ۶.۵ اینچی که گفته می‌شود عنوان آیفون X پلاس را بر پیشانی خود دارد، بسیار خوشبین است. کمی پس از عرضه‌ی اولین آیفون، استیو جابز گوشی‌های بزرگ‌تر را به سخره گرفت و گفت که استفاده از این گوشی‌ها چندان راحت نیست و به همین خاطر کمتر کسی آن‌ها را می‌خرد.

اما با توجه به کم شدن حاشیه‌ی گوشی‌ها و بزرگ‌تر شدن اندازه‌ی آن‌ها، خبر عرضه‌ی آیفون ۶.۵ اینچی دیگر تعجب کسی را برنمی‌انگیزد. طبق این گزارش، اپل قرارداد سفارش ساخت ۴۵ میلیون پنل ۶.۵ اینچی برای آیفون X پلاس، ۲۵ میلیون پنل ۵.۸ اینچی برای جانشین آیفون X و ۳۰ میلیون پنل ال‌سی‌دی ۶.۱ اینچی برای یک آیفون ساده را امضا کرده است.

اپل در بین آیفون‌های ۲۰۱۸، حساب ویژه‌ای را بر روی مدل ۶.۵ اینچی باز کرده است. بنا به گفته‌ی این منبع، این مقدار سفارش فقط برای عرضه‌ی اولیه‌ی این گوشی است و با توجه به واکنش خریداران شاید تعداد سفارش تغییر کند.

 

Source: Phone Arena

amirsaadatfar.com

10 دلیل برای خریدن کامپیوتر ویندوزی به جای کامپیوتر اپل

کامپیوترهای اپل نه‌تنها بسیار زیبا هستند، بلکه از ویژگی‌های قابل توجهی هم بهره می‌برند. البته کامپیوترهای مک مناسب همه نیستند؛ زیرا برخی بودجه‌ی خرید این کامپیوترها را ندارند و برخی دیگر به دنبال استفاده از قطعات سخت‌افزاری خاصی هستند. برای چنین افرادی، خرید کامپیوتر ویندوزی را پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه به مزایای کامپیوترهای ویندوزی در مقایسه با کامپیوترهای ساخت اپل می‌پردازیم.

 

1- خرید کامپیوتر ویندوزی ارزان قیمت امکان پذیر است

amirsaadatfar.com

ارزان‌ترین کامپیوتر اپل که می‌توانید بخرید مک مینی ۵۰۰ دلاری است. اما با پرداخت مبلغی بسیار کمتر، خرید کامپیوتر ویندوزی بسیار ساده که از پس انجام وظایف معمولی بربیاید، امکان‌پذیر است.

همین موضوع برای لپ‌تاپ‌ها هم صدق می‌کند. ارزان‌ترین لپ‌تاپ اپل، مک‌بوک ایر ۱۰۰۰ دلاری است که از ویژگی‌های قابل توجهی هم بهره نمی‌برد. اما کاربران با پرداخت مبالغ بسیار کمتر می‌توانند لپ‌تاپ‌های ویندوزی ساده و معمولی را بخرند.

 

2- تنوع کامپیوترهای ویندوزی بیشتر است

amirsaadatfar.com

اپل تنها شرکتی است که کامپیوترهای مک را می‌سازد و به همین خاطر کامپیوترهای اپل تنوع خیلی زیادی ندارند. هرچند تنوع کمتر خریدار را از سردرگمی نجات می‌دهد، اما افرادی که به مسائل فنی آشنا هستند، همواره دنبال کامپیوتری می‌گردند که از تمام ویژگی‌های موردنظر آن‌ها بهره ببرد. به دلیل همین موضوع، کامپیوترهای اپل معمولا از لحاظ پردازنده یا حافظه رم تنوع چندان زیادی ندارند.

علاوه بر این، کامپیوترهای مک به‌عنوان ابزارهایی برای افراد حرفه‌ای مانند ادیتورهای عکس یا ویدیو معرفی می‌شوند، اما حقیقت این است که با خرید کامپیوتر ویندوزی پیشرفته خیلی بهتر می‌توان به این نیازها پاسخ داد.

 

3- تعویض قطعات کامپیوتر ویندوزی به راحتی امکان پذیر است

amirsaadatfar.com

از نظر شخصی‌سازی، کامپیوترهای اپل در مقایسه با بیشتر کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های ویندوزی حرف‌های زیادی برای گفتن ندارند. بسیاری از کاربران بدون هیچ مشکلی از قطعات کامپیوتر اپل خود استفاده می‌کنند و هیچ‌گاه به دست‌کاری کردن آن‌ها نیازی پیدا نمی‌کنند. اما اگر کسی بخواهد قطعات این کامپیوترها را تغییر دهد، به گزینه‌ها چندان زیادی دسترسی ندارد.

علاوه بر این، باید بگوییم که هرکسی به‌راحتی می‌تواند با قطعات موردنظر خود یک کامپیوتر ویندوزی را سرهم‌بندی کند. هرچند امکان سرهم‌بندی کامپیوتر هکینتاش هم وجود دارد، اما قطعات چنین کامپیوتری محدود و نصب و آپدیت کردن macOS در چنین سیستمی بسیار سخت و پیچیده است.

 

4- کامپیوترهای ویندوزی برای بازی های کامپیوتری مناسب تر هستند

amirsaadatfar.com

برای افرادی که می‌خواهند از سیستم خود برای بازی‌های کامپیوتری استفاده کنند، بدون هیچ شک و شبهه‌ای باید بگوییم کامپیوتر ویندوزی برای این موضوع مناسب‌تر است. فقط تعدادی از بازی‌ها در سیستم‌های مک اجرا می‌شوند و افرادی که خواستار کارت گرافیک‌های سطح بالا هستند، معمولا نمی‌توانند آن‌ها را در کامپیوترهای مک پیدا کنند.

 

5- بیشتر لپتاب های ویندوزی از پورت های پر استفاده بهره می برند

amirsaadatfar.com

جدیدترین مدل‌های مک‌بوک پرو، که از سال ۲۰۱۶ عرضه آن‌ها آغاز شده است، تنها از پورت‌های USB-C بهره می‌برند. این یعنی برای اتصال مانیتور نمی‌توانید از پورت HDMI بهره ببرید و برای انتقال عکس هم نمی‌توانید از کارت SD و دیگر پورت‌ها استفاده کنید. تنها راه چاره، استفاده از رابط‌های USB-C است؛ اما استفاده از چنین رابط‌هایی تجربه چندان جذابی محسوب نمی‌شود.

البته نباید این نکته را از قلم بیندازیم که USB-C آینده‌ی پورت‌ها محسوب می‌شوند. این پورت‌ها از استاندارد ThunderBolt 3 هم پشتیبانی می‌کنند، که می‌توان از آن برای شارژ کردن لپ‌تاپ یا اتصال آن به مانیتور و دیگر گجت‌ها استفاده کرد. به همین خاطر بدون نیاز به بهره‌گیری از پورت‌های مختلف، می‌توان از یک پورت ثابت برای کارهای مختلف بهره برد.

 

6- کامپیوترهای ویندوزی سریع تر از قطعات جدید بهره مند می شوند

amirsaadatfar.com

اگر به دنبال لپ‌تاپ باریک و سبک هستید، در بین محصولات اپل یا باید مک‌بوک یا مک‌بوک ایر انتخاب کنید. مشکل مک‌بوک این است که شاید قدرت موردنظر شما را نداشته باشد و مشکل مک‌بوک ایر هم این است که عمدتا از ویژگی‌های مربوط به سال ۲۰۱۵ بهره می‌برد. همچنین به کامپیوترهای پیشرفته‌ای مانند مک پرو هم باید اشاره کنیم که از سال ۲۰۱۳ تا حالا به‌روزرسانی نشده و با توجه به قدیمی بودن آن، قیمت آن اصلا به‌صرفه نیست.

در عین حال، کامپیوترهای ویندوزی معمولا به‌سرعت با قطعات و قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی می‌شوند و برای بهره‌گیری از چنین قابلیت‌هایی می‌توانید با خیال راحت جدیدترین کامپیوتر ویندوزی موردنظر خود را بخرید.

 

7- مایکروسافت آفیس سازگاری بیشتری با ویندوز دارد

amirsaadatfar.com

مایکروسافت که حاوی نرم‌افزارهای مانند ورد و اکسل است، با ویندوز سازگاری بیشتری دارد. نسخه‌ی ویندوزی این سری نرم‌افزارها از قابلیت‌های بیشتری بهره می‌برند و ثبات بیشتری هم دارند. البته نرم‌افزارهای مشابه مایکروسافت آفیس بسیار زیاد است، اما بسیاری از افراد به دلیل قابلیت‌های جذاب این سری نرم‌افزارها، ترجیح می‌دهند که تنها از آن‌ها استفاده کنند.

 

8- سیستم عامل ویندوز را راحت تر می توان شخصی سازی کرد

amirsaadatfar.com

روی‌هم‌رفته، ویندوز از قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتری بهره می‌برد و کاربرانی که علاقه‌مند به مسائل فنی هستند، می‌توانند انواع و اقسام تغییرات موردنظر خود را لحاظ کنند.

 

9- تعمیر کامپیوترهای ویندوزی تا حد زیادی ارزان تر تمام می شود

amirsaadatfar.com

هرچند معمولا مراکز محدودی برای تعمیرات کامپیوترهای اپل وجود دارد و به همین خاطر وقت کمتری از کاربران تلف می‌شود، اما نباید این نکته را از قلم بیندازیم که تعمیر یک کامپیوتر ویندوزی معمولا تا حد زیادی ارزان‌تر از تعمیر کامپیوتر اپل تمام می‌شود.

 

10- صفحه کلید لپ تاب های ویندوزی بهتر از جدیدترین مدل های مک پرو هستند

amirsaadatfar.com

در چند هفته‌ی اخیر سروصدای زیادی پیرامون مشکلات صفحه‌کلید لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو و دیگر مک‌بوک‌ها ایجاد شده است. این مشکل به مکانیزم جدید این صفحه‌کلیدها تحت عنوان مکانیزم پروانه‌ای برمی‌گردد. هرچند صفحه‌کلید لپ‌تاپ‌های ویندوزی هم عاری از مشکل نیستند، اما معمولا تعمیر آن‌ها اصلا کار سختی نیست و به‌عنوان مثال می‌توان به‌راحتی کلیدهای مشکل‌ساز را تعویض کرد. اما تعمیر صفحه‌کلید لپ‌تاپ‌های اپل به این سادگی‌ها نیست و برای انجام این کار باید فرایندهای پیچیده‌ای را انجام داد. اپل در مورد این مشکل هنوز رسما چیزی اعلام نکرده است.

 

Source: Bussiness Insider

amirsaadatfar.com

با 13 قابلیت مفید سیستم عامل ios12 آشنا شوید

احتمالا بعد از معرفی سیستم عامل iOS 12 ویژگی‌های مهم آن از جمله امکان انجام فیس‌تایم گروهی و دیگر قابلیت‌های جذاب موجود در این نسخه به گوشتان خورده است. اما هرکدام از نسخه‌های جدید iOS از ویژگی‌های جذاب متعددی بهره می‌برند که معمولا در زمان محدود سخنرانی کنفرانس WWDC فقط به تعداد اندکی از آن‌ها پرداخته می‌شود. با توجه به این موضوع، تصمیم گرفتیم به ویژگی‌های مخفی iOS 12 نگاهی بیندازیم.

در ضمن توجه داشته باشید که این نسخه بتا از سیستم عامل iOS 12 در اصل برای توسعه‌دهندگان منتشر شده و به همین خاطر بهتر است آن را بر روی گجت اصلی خود نصب نکنید.

 

1- فرمان های حرکتی آیفون X در آیپد

amirsaadatfar.com

در این نسخه از iOS تعدادی از فرمان‌های حرکتی آیفون X در آیپد قابل اجرا است. به احتمال زیاد اپل با این کار می‌خواهد کاربران را برای عرضه‌ی آیپدهای بی‌بهره از دکمه هوم ولی مجهز به فیس آی‌دی آماده کند. در آیپد مجهز به این نسخه، وقتی از پایین نمایشگر به بالا سوایپ کنید، روانه‌ی صفحه اصلی سیستم‌عامل می‌شوید.

همچنین برای باز کردن کنترل سنتر، همانند آیفون X، می‌توانید از گوشه‌ی راست فوقانی به سمت پایین سوایپ کنید. البته همچنان فرمان‌های حرکتی قدیمی هم قابل استفاده هستند، اما در هر صورت برای بسیاری از کاربران این فرمان‌های حرکتی جدید جذاب‌تر محسوب می‌شوند.

 

2- هشدار درباره استفاده دوباره از رمز عبور ها

amirsaadatfar.com

اگر برای سرویس‌های مختلف از رمز عبور یکسانی استفاده می‌کنید، سیستم عامل iOS 12 در این مورد به شما هشدار خواهد داد؛ البته اگر این رمز عبورها در سیستم‌عامل ذخیره شده باشند. برای بررسی این موضوع، از بخش Setting ابتدا به Passwords & Accounts و سپس به Website & App Passwords مراجعه کنید.

اگر از رمز عبور یکسانی دوباره استفاده کنید، یک پیام هشدار و گزینه‌ای برای تغییر رمز عبور موردنظر به نمایش درمی‌آید. علاوه بر این، می‌توانید کاری کنید که سیری شما را مستقیما به بخش ذخیره‌سازی رمز عبورها در بخش تنظیمات سیستم‌عامل ببرد. برای این کار مثلا می‌توانید بگویید: «Hey Siri, what’s my Spotify password?»

 

3- انتقال سریع کد های پیامک شده

amirsaadatfar.com

اندروید از مدت‌ها پیش از این ویژگی بهره می‌برد و حالا این مشخصه روانه‌ی iOS شده است. طبق این قابلیت، اگر در هنگام ورود به یک اپلیکیشن، یک کد از طریق پیامک برای شما ارسال شود، Messages می‌تواند کد موردنظر را به اپلیکیشن مذکور ارسال کند.

بسیاری از اپلیکیشن‌ها از تایید هویت دومرحله‌ای پشتیبانی می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها در هنگام ورود کاربران، برای آن‌ها معمولا از طریق پیامک کد به خصوصی را ارسال می‌کنند تا افراد غریبه به‌صرف داشتن رمز عبور نتوانند کنترل اکانت مذکور را در دست بگیرند. به لطف این قابلیت، کاربران iOS دیگر لازم نیست چنین کدهایی را به‌صورت دستی در اپلیکیشن موردنظر وارد کنند.

 

4- رنگ های بیشتر برای ویرایش اسکرین شات ها

amirsaadatfar.com

همانطور که گفتیم، این ویژگی‌ها عمدتا ویژگی‌های پر سروصدایی محسوب نمی‌شوند بلکه تا حدی انجام کارهای مختلف را برای کاربر راحت‌تر می‌کنند. در همین زمینه می‌توانیم به تنوع رنگ بیشتر قلم‌ها برای ویرایش اسکرین‌شات‌ها اشاره کنیم.

همانند سابق، بعد از اینکه روانه بخش ویرایش اسکرین‌شات‌ها می‌شوید، می‌توانید از بین قلم‌های مختلف دست به انتخاب بزنید. اما حالا در سمت راست این قلم‌ها، گزینه‌ای برای انتخاب رنگ‌ها تعبیه شده که با ضربه بر آن می‌توانید انواع و اقسام رنگ‌ها را انتخاب کنید.

 

5- دوچهره برای فیس آیدی

amirsaadatfar.com

اگر می‌خواهید فیس آی‌دی گجت شما چهره یک نفر دیگر را هم بشناسد، سیستم عامل iOS 12 انجام این کار را امکان‌پذیر کرده است. همانند فرمان‌های حرکتی که در ابتدای مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، به احتمال زیاد اپل با ارائه این مشخصه می‌خواهد زمینه‌ی ورود فیس آی‌دی به آیپد را فراهم کند.

برای افزودن چهره جدید، در بخش Setting ابتدا به Face ID & Passcode و سپس Set Up an Alternative Appearance مراجعه کنید و دوباره فرایند شناخت چهره را انجام دهید. البته باید خاطرنشان کنیم که برای پاک کردن چهره‌ی جدید، باید مشخصات هر دو چهره به‌طور همزمان از سیستم پاک شود.

 

6- چشمک برای انیموجی

amirsaadatfar.com

در سیستم عامل iOS 12 انیموجی‌ها (و مموجی‌ها) نه‌تنها می‌توانند بیرون بودن یا داخل بودن زبان کاربر را شناسایی کنند، بلکه می‌توانند چشمک زدن کاربر را هم تشخیص بدهند. به همین خاطر تنوع این انیمیشن‌ها بیشتر از گذشته شده است.

در ضمن مدت‌زمان پیام‌های انیموجی و مموجی ضبط شده هم به ۳۰ ثانیه افزایش یافته‌اند. هرچند در حال حاضر فقط آیفون X از این قابلیت‌ها پشتیبانی می‌کند، اما در ماه سپتامبر احتمالا تعدادی از دیگر مدل‌های ساخت این شرکت هم از پس پشتیبانی از این مشخصه برمی‌آیند.

 

7- افزایش اطلاعات عمومی سیری

amirsaadatfar.com

اپل اعلام کرده که حالا سیری بهتر از گذشته از پس جواب به سؤال‌های مربوط به غذا، سلبریتی‌ها و ورزش‌های موتوری برمی‌آید. یکی دیگر از قابلیت‌های جدید سیری، امکان جستجو و نمایش از بین عکس‌های موجود در اپلیکیشن Photos بر اساس شخص، مکان، رویداد، زمان یا موضوع است. البته در حال حاضر اپل هنوز این قابلیت‌ها را فعال نکرده و به همین خاطر فعلا بررسی آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

 

8- از کار انداختن دسترسی USB

amirsaadatfar.com

یکی دیگر از قابلیت‌های کوچک ولی مهم سیستم‌عامل iOS 12، غیرفعال سازی دسترسی USB بعد از گذشت یک ساعت از باز کردن قفل گوشی است. برای یافتن گزینه‌ی مربوط به این مشخصه می‌توانید در بخش Setting ابتدا به Touch ID & Passcode (یا Face ID & Passcode) مراجعه کنید و سپس به گزینه‌ی مربوط به USB Accessories نگاهی بیندازید. این یعنی افرادی که از طریق روش «بروت فورس» (brute force) به دنبال دستیابی به رمز عبور آیفون‌ها یا آیپدها هستند، کار بسیار سخت‌تری را در پیش دارند.

 

9- میان بر اسکن QR Code

amirsaadatfar.com

همین حالا هم اپلیکیشن دوربین موجود در iOS می‌تواند QR Code اسکن کند اما در سیستم عامل iOS 12 در بخش کنترل‌سنتر می‌توان میان‌بری را برای این موضوع اختصاص داد. البته با ضربه بر این میان‌بر، تنها اپلیکیشن دوربین اجرا می‌شود، به همین خاطر دقیقا از هدف اپل برای ارائه‌ی این مشخصه خبر نداریم. شاید تا مدتی دیگر قابلیت اسکن پیشرفته QR Code در این نسخه از iOS معرفی شود.

 

10- ابزار Screen Time

amirsaadatfar.com

یکی دیگر از مشخصه‌های جذاب iOS 12، ابزار Screen Time است. با استفاده از این ابزار می‌توانید زمان استفاده از گوشی‌ها و اپلیکیشن‌ها را به‌صورت تفکیک شده مشاهده کنید و حتی می‌توانید برای اپلیکیشن‌های مختلف محدودیت زمانی تعریف کنید. با این کار اگر میزان زمان استفاده از اپلیکیشن مذکور بیشتر از زمان مقرر شود، پیامی مبنی بر به پایان رسیدن محدودیت زمانی از پیش تعیین شده به نمایش درمی‌آید و دیگر نمی‌توانید وارد اپلیکیشن مورد اشاره شوید. البته در مواقع ضروری یا مثلا اوقاتی که واقعا قصد انجام کاری با اپلیکیشن‌های محدود شده داشته باشید، می‌توانید با ضربه بر یک گزینه روانه‌ی اپلیکیشن موردنظر شوید.

 

11- به روز رسانی های نرم افزاری خودکار

amirsaadatfar.com

اپل همچنان به سرعت ارائه‌ی به‌روزرسانی‌هایش و دریافت آن‌ها از جانب بخش زیادی از کاربران افتخار می‌کند. حالا به نظر می‌رسد که این فرایند از گذشته هم ساده‌تر خواهد شد. در بخش Setting، با مراجعه به قسمت General و سپس Software Update، گزینه‌ی جدیدی تحت عنوان Automatic Updates تعبیه شده است. هرچند اپل هنوز رسما در این مورد چیزی اعلام نکرده، اما شاید این قابلیت به‌روزرسانی نامحسوس سیستم‌عامل iOS را امکان‌پذیر می‌کند.

 

12 – جزئیات بیشتر در مورد مصرف باتری

amirsaadatfar.com

در iOS 12، با مراجعه به قسمت Battery در بخش تنظیمات می‌توانید جزییات و اطلاعات بیشتری را در مورد مصرف باتری اپلیکیشن‌های مختلف مشاهده کنید. علاوه بر این، امکان مشاهده‌ی زمان‌های اوج مصرف باتری هم امکان‌پذیر است. این قسمت رابط کاربری ساده و جذابی دارد و تا اطلاعات ۱۰ روز گذشته را می‌توانید ببینید.

 

13- تصویر پس زمینه جدید

amirsaadatfar.com

هرکدام از نسخه‌های iOS از تصویر پس‌زمینه‌ی رسمی بهره می‌برند و iOS 12 هم از این قاعده مستثنا نیست. این تصویر انتزاعی تحت‌الشعاع رنگ‌های قرمز و آبی و ارغوانی است و می‌توان از آن برای تصویر پس‌زمینه صفحه اصلی یا لاک‌اسکرین استفاده کرد. در حال حاضر خبری از تصاویر پس‌زمینه‌ی زنده و پویا نیست ولی احتمالا در هنگام عرضه نسخه بتای عمومی این سیستم‌عامل، می‌توانیم انتظار ارائه‌ی چنین تصاویری را داشته باشیم.

 

Source: GIZmodo

 

 

 

 

amirsaadatfar.com

آموزش دانلود سریع از اینترنت

اینترنت یک دنیای وسیع است و در آن می‌توان همه نوع محتوایی را پیدا کرد، اما گاهی اوقات دسترسی به این دنیا امکان‌پذیر نیست. شاید قرار است ساعت‌ها در هواپیما باشید و به‌دنبال نوشته‌هایی برای مطالعه هستید و شاید هم فقط می‌خواهید محتواهای خاصی را در کامپیوتر خود ذخیره کنید. دلیل و هدف شما هرچه که باشد، به‌راحتی می‌توانید فیلم، آهنگ، عکس یا هر محتوای دیگر موجود در اینترنت را دانلود کنید. در این مقاله با عنوان آموزش دانلود از اینترنت راهکارها و ابزارهایی ساده ولی مفید را برای این کار مطرح می‌کنیم.

 

دانلود سریع صفحات وب

اگر هدف شما از دانلود سایت ها دستیابی به محتواهایی مانند متن‌های موجود در صفحات وب یا برخی از عکس‌های موجود در آن‌ها است، می‌توانید از این روش استفاده کنید. در کروم، برای این کار در سایت موردنظر راست‌کلیک کنید و بعد از انتخاب گزینه Save as (در نوع ذخیره‌سازی گزینه Web Page, Complete را انتخاب کنید) می‌توانید صفحه موردنظر را ذخیره کنید. با این کار تمام متن‌ها و بیشتر عکس‌های موجود در صفحه مذکور ذخیره می‌شود اما مواردی مانند ویدیوها دانلود نمی‌شوند. در فایرفاکس هم باید فرایند مشابهی را انجام بدهید.

amirsaadatfar.com

در سافاری، برای دانلود سایت باید از منوی File گزینه‌ی Save As را انتخاب کنید. بعد از انتخاب یک نام، مطمئن شوید که فرمت Web Archive انتخاب شده باشد و با این کار تقریبا تمام محتوای صفحه مذکور (از تبلیغات گرفته تا جاوا اسکریپت) ذخیره می‌شود. البته در اینجا هم موارد مختلفی مانند ویدیوها ذخیره نمی‌شوند.

استفاده از چنین ابزارهایی بسیار راحت و بی‌دردسر است اما چندان هم همه‌فن‌حریف نیستند. سابقه این ابزارها به دورانی برمی‌گردد که صفحات وب پیچیدگی چندانی نداشتند و عمدتا فقط از متن‌ها و عکس‌ها تشکیل شده بودند. به همین خاطر استفاده از چنین ابزارهایی می‌تواند تا حدی مثمر ثمر باشد، اما برای ذخیره‌سازی گسترده‌تر باید از راه‌های دیگری استفاده کنید.

 

دانلود سایت و تمام محتوای موجود در آن

amirsaadatfar.com

یکی از باسابقه‌ترین و مشهورترین ابزارها برای دانلود سایت ، HTTrack است که در ویندوز می‌توان از آن استفاده کرد. این ابزار تقریبا تمام سایت و محتواهای موجود در آن را به کامپیوتر شما منتقل می‌کند. محتواهای ذخیره شده هم طبقه‌بندی و نام‌گذاری می‌شوند. از بین دیگر ابزارهای ویندوزی می‌توانیم به Cyotek WebCopy هم اشاره کنیم. این ابزار هم می‌تواند انواع و اقسام محتواها، از جمله ویدیو (البته اگر در هاست اصلی سایت ذخیره شده باشند) را دانلود کند. در ضمن در مقایسه با HTTrack جامع‌تر است و رابط کاربری ساده‌تری دارد.

برای دانلود سایت در macOS می‌توانید از SiteSucker استفاده کنید که البته برای بهره‌گیری از آن باید ۵ دلار بپردازید. این ابزار هم متن‌ها، عکس‌ها و دیگر موارد موجود در سایت‌ها را دانلود و آن‌ها را به حافظه‌ی داخلی کامپیوتر شما منتقل می‌کند.

 

دانلود عکس از اینترنت

ابزارهایی که معرفی کردیم برای دانلود کل محتوای سایت‌ها مناسب هستند، اما گاهی اوقات پیش می‌آید که فقط به تعدادی از عکس‌های موجود در سایت‌های موردنظر نیاز پیدا می‌کنیم. برای دانلود عکس از اینترنت باید از راه‌های دیگری استفاده کنید. همانطور که می‌دانید، راحت‌ترین راه برای ذخیره‌ی عکس‌های موجود در سایت‌ها، همان راه‌حل قدیمی راست‌کلیک و انتخاب گزینه‌ی Save است؛ اما گاهی اوقات اوضاع به این سادگی‌ها نیست و به این راحتی‌ها نمی‌توان تصاویر موردنظر را ذخیره کرد.

amirsaadatfar.com

در مرورگر کروم، یکی از بهترین ابزارها برای دانلود تصاویر، افزونه Gallerify است. بعد از ورود به صفحه‌ی موردنظر، کافی است روی آیکن افزونه کلیک کنید؛ با این کار فهرستی از تمام عکس‌های موجود در صفحه به نمایش درمی‌آید. هم می‌توانید تمام این عکس‌ها را به‌صورت یکجا دانلود کنید و هم امکان دانلود عکس‌های موردنظر به صورت تک به تک وجود دارد. علاوه بر این ابزار، باید به افزونه Download All Images هم اشاره کنیم. بعد از باز کردن سایت، روی آیکن این افزونه کلیک کنید. با این کار می‌توانید تمام عکس‌های موجود در صفحه‌ی مذکور را به‌صورت یک فایل zip دریافت کنید. البته باید بگوییم که عملکرد این افزونه در زمینه‌ی دانلود عکس‌های مخفی یا موجود در پس‌زمینه، ضعیف‌تر از Gallerify است.

amirsaadatfar.com

اگر اهل استفاده از فایرفاکس هستید، بهره‌گیری از افزونه Download All Images را توصیه می‌کنیم. بعد از کلیک روی آیکن این افزونه، بخشی به نمایش درمی‌آید که به شما اجازه می‌دهد تصاویر را بر اساس مواردی مانند اندازه، فرمت یا حجم فیلتر کنید. در مورد سافاری ابزار چندان خوبی وجود ندارد و فقط برای گجت‌های مبتنی بر iOS می‌توانیم استفاده از Save Images را توصیه کنیم. اگر هم از سیستم‌عامل مک استفاده می‌کنید، بهتر است کروم یا فایرفاکس را نصب کنید و از افزونه‌های این مرورگرها بهره ببرید.

 

دانلود ویدئو و آهنگ از اینترنت

بیشتر ابزارها، قادر به دریافت آهنگ‌ها و ویدیوهایی که در هاست اصلی ذخیره نشده‌اند، نیستند. به‌عنوان مثال می‌توانیم به ویدیوهای یوتیوب و فایل‌های صوتی یا آهنگ‌های سایت‌هایی مانند SoundCloud اشاره کنیم. این فایل‌ها معمولا برای استفاده‌ی آنلاین در صفحات وب قرار می‌گیرند و به همین خاطر دانلود آن‌ها چندان ساده نیست.

در مرورگر کروم، یکی از افزونه‌های جالب برای دانلود آهنگ افزونه Chrome Audio Capture است که می‌تواند صدای پخش‌شده از جانب تب موردنظر را ضبط کند. در فایرفاکس هم افزونه‌ی Audio Downloader Prime از توانایی زیادی در زمینه‌ی شناسایی و دانلود انواع فایل‌های صوتی موجود در سایت‌ها بهره می‌برد.

amirsaadatfar.com

برای دانلود ویدیو از اینترنت بهتر است که از نرم‌افزارهای دسکتاپ استفاده کنید. در این زمینه، نرم‌افزار ۴K Video Downloader شهرت زیادی دارد و از مشهورترین سایت‌ها و سرویس‌های استریمینگ ویدیو پشتیبانی می‌کند. کاربران سیستم‌عامل‌های ویندوز و macOS می‌توانند از این برنامه رایگان بهره ببرند.

در این زمینه، هزاران ابزار و نرم‌افزار مختلف وجود دارد، اما بسیاری از آن‌ها نرم‌افزارهای دیگر را هم نصب می‌کنند، روی ویدیوها واترمارک خود را قرار می‌دهند، یا صفحه اصلی مرورگر را عوض می‌کنند. به همین خاطر پیش از دانلود و استفاده از نرم‌افزارهایی که چندان مشهور نیستند، حتما از کارکرد آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر شما هم نکته و ترفندی در زمینه آموزش دانلود از اینترنت بلد هستید، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

Source: GIZ modo

 

amirsaadatfar.com

آپدیت ویندوز 10 مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می آورد

موسسه‌ی آماری «ویچ» (Which) به تازگی تحقیقاتی از نحوه‌ی استفاده‌ی کاربران از سیستم عامل ویندوز کرده است. یکی از نتایج این تحقیقات، از وضعیت بسیار بد آپدیت‌های ویندوز می‌گوید. نیمی از کاربران ویندوز ۱۰ گزارش داده‌اند که به خاطر آپدیت ویندوز ۱۰ همخوانی نرم‌افزارها و یا برخی از سخت‌افزارهای خود را از دست داده‌اند؛ طوری که آپدیت کردن ویندوز بیشتر به یک دردسر برای آن‌ها تبدیل شده است.

گزارش منتشر شده می‌گوید که مشکلات پیش آمده ناشی از آپدیت ویندوز، از ناهماهنگی‌های کوچک تا خرابی کامل یک کامپیوتر که هزینه‌های زیادی دارد را شامل می‌شوند.

تحقیقات موسسه‌ی Which روی ۱۱۰۰ نفر از کاربران ویندوز ۱۰ بوده است. بیشترین مشکل پیش آمده پس از آپدیت ویندوز از سوی کاربران، کار نکردن صحیح برنامه‌ها گزارش شده است. ۲۱ درصد خرابی‌ها در این دسته جای می‌گیرد و پس از آن مشکلات سخت‌افزاری هستند که ۱۶ درصد خرابی‌های پس از آپدیت ویندوز را شامل می‌شوند. خرابی‌های سخت‌افزاری، مشکلاتی مثل از کار افتادن اسپیکرها یا پرینترها پس از آپدیت ویندوز هستند.

amirsaadatfar.com

در این گزارش آمده است: «برخی کاربران با کند شدن کامپیوتر خود مواجه شده‌اند، برخی دیگر می‌گویند که کامپیوتر آن‌ها کاملا از کار افتاده است. از بین افرادی که پس از آپدیت مشکل خرابی کامپیوتر پیدا کرده‌اند ۴۶ درصد مجبور شده‌اند تا دستگاه خود را به یک تعمیرکار بسپارند. میانگین هزینه‌ی تعمیر هم برای هر کامپیوتر ۶۷ پوند برآورد شده است.»

مایکروسافت در پاسخ به گزارش شرکت Which بیانیه‌ای صادر کرده است؛ بیانیه‌ای که می‌گوید: «ویندوز ۱۰ بالاترین میزان رضایت مشتریان و پایین‌ترین تعداد درخواست پشتیبانی را در مقایسه با تمام نسخه‌های دیگر ویندوز داشته است. ویندوز ۱۰ امن‌ترین و سالم‌ترین نسخه‌ی ویندوز است و ما هم کاربران خود را تشویق می‌کنیم تا همیشه آخرین نسخه‌ی آپدیت ویندوز را دریافت کنند.»

amirsaadatfar.com

موسسه‌ی Which می‌گوید که مایکروسافت باید آپدیت‌های امنیتی را جدا از آپدیت‌های خود ویندوز منتشر کند تا افراد بتوانند در عین اینکه کامپیوتر خود در مقابل حمله‌های امنیتی مقاوم نگه می‌دارند، جلوی مشکلات ناشی از آپدیت ویندوز را بگیرند.

تعداد دستگاه‌هایی که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش است؛ طوری که طبق آخرین آمار، تا ماه می سال ۲۰۱۸ تعداد دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ در دنیا حدود ۷۰۰ میلیون عدد است.

 

منبع: ZDnet

amirsaadatfar.com

توسعه مراکز خدمات موبایل سامسونگ در ایران

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی و با افتتاح مراکز جدیدی در شهرهای مختلف ایران، گستردگی شبکه خدمات پس از فروش تلفن همراه را توسعه داده است. این مراکز جدید در شهرهای مشهد، شیراز و تهران افتتاح شده اند. این شعبه‌ها براساس استانداردهای جهانی مراکز خدمات سامسونگ به شکلی مدرن طراحی شده‌اند و با پیاده‌سازی رویه‌های به روز بین‌المللی، نسل جدیدی از خدمات را در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌دهند.

کاربران موبایل و تبلت سامسونگ با مراجعه به این مراکز می‌توانند علاوه بر خریدی مطمئن و راحت از خدماتی متنوع شامل مشاوره و راهنمای خرید، آشنایی با فناوری‌ها و محصولات جدید سامسونگ و پیگیری و نظارت مستقیم بر فرآیند تعمیر محصول خود از طریق ارتباط رو در رو با کارشناسان فنی، بهره‌مند شوند.

amirsaadatfar.com

سامسونگ تلاش می‌کند با توسعه مراکز مدرن خدمات موبایل در ایران، دسترسی راحت‌تری برای خانواده بزرگ خود فراهم کند. در تازه‌ترین اقدام سه مرکز جدید در شهرهای شیراز (واقع در معالی آباد، نبش ساختمان قصر ۲)، مشهد (میدان استقلال، فروشگاه آونگ) و تهران (در پاساژ ارگ) افتتاح گردیده است.

در این مراکز کارشناسان و تکنسین‌های مجرب سامسونگ آمادگی دارند تا ضمن آموزش و راهنمایی کاربران، تمامی مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری محصولات را برطرف کنند. همچنین به منظور افزایش سطح رضایت‌مندی مشتریان محترم سامسونگ، در مراکز مذکور کلیه خدمات خارج از گارانتی تا پایان ماه مبارک رمضان با احتساب ۲۰ درصد تخفیف اجرت تعمیر ارایه خواهد شد. مراکز جدید خدمات موبایل سامسونگ در شهرهای شیراز، مشهد و تهران از ساعت ۹ تا ۲۱ (در تهران تا ۲۲) آماده ارائه خدمات هستند.

 

منبع: DIGIKALA

رنو ماندنی شد

در شرایطی که خودروسازهای خارجی یکی پس از دیگری با ایران قطع همکاری می‌کنند، رنو اعلام کرده که نه تنها از ایران نمی‌رود، بلکه فعالیت خود را گسترده‌تر هم می‌کند.

پس از خروج آمریکا از برجام، فرمول و معادلات خودرو بیشتر از هر وقتی به هم خورد. در شرایطی که واردات ماشین با دست‌اندازهای زیادی مواجه شده بود، خودروسازهای خارجی اعلام کردند که از ایران می‌روند. هیوندای و پژو سیتروئن از خودروسازهای شاخصی بودند که از ایران رفتنی شدند. حالا در همین شرایط نگران‌کننده، خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرد که در ایران می‌ماند. این شرکت اعلام کرد که با شرایط به وجود آمده، فعالیت خود را هم گسترش می‌دهد.

مدیرعامل رنو رسما اعلام کرد که این خودروساز علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به فعالیت‌های خود در ایران ادامه می‌دهد. کارلوس گون در مجمع سالیانه رنو اعلام کرد که با وجود خروج آمریکا از برجام، حتی به فعالیت‌های خود در ایران ادامه می‌دهد. حتی اگر شده این فعالیت کاهش یابد، این فعالیت متوقف نمی‌شود. به نظر می‌رسد از خلأ به وجود آمده از قطع همکاری خودروسازهای خارجی با ایران، رنو فرصت را برای ادامه و حتی گسترش فعالیت‌های خود ادامه دهد.

Amirsaadatfarcom

پیش از این، پژو سیتروئن وعده ادامه فعالیت خود را در ایران داده بود و گفت با وجود خروج آمریکا از برجام، به فعالیت‌های خود با ایران ادامه می‌دهد. تا وقتی که اروپا در برجام است، پژو سیتروئن هم در بازار ایران می‌ماند. چیزی نگذشت که ورق برگشت و پژو سیتروئن رسما اعلام کرد که با ایران قطع همکاری می‌کند. تمام برنامه‌ی تولید و مونتاژ محصولات پژو سیتروئن در ایران هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. بعد از پژو سیتروئن، اخبار مختلفی از قطع همکاری هیوندای با ایران شنیده شد.

در این شرایط به‌هم ریخته رنو اعلام کرد که در ایران می‌ماند. اگر این خودروساز فرانسوی در ایران بماند، می‌توان انتظار داشت که محصولات پایین‌رده مونتاژی و بالارده وارداتی هم‌چنان در بازار عرضه شود. رنو هم‌چنین می‌تواند از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را کند و بازار خواستنی ایران را با محصولاتش قبضه کند. این درحالیست که با توجه به شرایط پرتنش در بازار ایران، نمی‌توان آینده خودروسازهای خارجی را به خوبی پیش‌بینی کرد.

درحال حاضر آینده شرکت‌های اروپایی و ژاپنی هنوز روشن نیست و ممکن است در آینده، خودروهای خارجی به صورت محدود و با قیمت‌های نجومی‌تر از الآن در ایران به فروش بروند. نظر شما چیست؟

amirsaadatfar.com

قابلیت خرید بلیت سینما به اینستاگرام اضافه شد

یکی از قابلیت‌های جدیدی که به اینستاگرام اضافه شده، خرید بلیت فیلم سینما توسط پرداخت درون برنامه‌ای است. کاربران اینستاگرام می‌توانند در صفحه‌ی یکی از شرکت‌های فروشنده بلیت فیلم بi نام Fandango اقدام به خرید بلیت سینما کنند.

بعد از گمانه‌زنی‌ها، اینستاگرام بالاخره قابلیت خرید بلیت فیلم را از طریق یکی صفحه‌ی Fandango برای کاربرانش فراهم کرد. کاربران می‌توانند با ورود به این صفحه رسمی و مورد تایید اینستا، سه گزینه Call، Shop و Buy Tickets را می‌بینند. در ادامه می‌توانید تصویری ببینید که از این صفحه اینستا گرفتیم.

amirsaadatfar.com

کاربران با انتخاب گزینه Buy Tickets می‌توانند بدون این که از اپلیکیشن اینستا خارج شوند، سایت Fandango را به صورت صفحه وب موبایلی ببینند و بلیت فیلم مورد علاقه‌ی خودشان را بخرند. با آمدن قابلیت پرداخت درون برنامه‌ای به اینستا، تهیه‌ی بلیت و رزرو برای بسیاری از افراد آسان‌تر می‌شود. تصور کنید در اینستا مشغول دیدن پست‌های اکسپلورر هستید که عکس غذای وسوسه‌برانگیزی را می‌بینید. با رفتن به صفحه‌ی حساب کاربری، گزینه خرید را می‌بینید. ترغیب می‌شوید با چند کلیک ساده و پرداخت هزینه، یک شب خاطره‌انگیز را درکنار دوستانتان رقم بزنید.

هنوز تا فراگیر شدن این قابلیت کمی فاصله داریم. به نظر شما این قابلیت اینستاگرام چقد برایتان کاربردی و هیجان‌انگیز خواهد بود؟

 

منبع: EngadGet